بلاهایی که نباید سر تی بخار بیاوریم

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | چهارشنبه 17 شهریور 1395 در ساعت 12 : 40 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

چه کارهایی با تی بخار انجام ندهیم؟

شما برای تی بخار خود پول پرداخته اید و گاها پول قابل توجه ای پرداخته اید تا زمان زیادی صرفه جویی کنید و به سلامت خود بیشتر توجه کرده باشید. تی های بخار بدون بو، پخش شدن آب، آبکشی و نیاز به صرف انرژی و زمان کمتر کار نظافت را انجام می دهند. ولی برای استفاده مستمر و استفاده مفید از این دستگاه باید از انجام برخی از کارها اجتناب کرد عبارتند از:

  • قبل از قرار دادن پد  حوله ای (میکروفایبر) از روشن کردن دستگاه اجتناب کنید: از آنجاییکه آب در تی بخار به سرعت تبدیل به بخار می شود و خیلی سریع به نازل منتقل می شود، و کفی بسیار داغ می شود درحالیکه بخار خارج شده نیز 100 درجه است. گرچه در تی های "هان" به راحتی و بدون استفاده از دست می توانید پد را نصب یا جدا کنید، هنوز توصیه ما این است که ابتدا پد را نصب کرده بعد دستگاه را روشن کنید. برای همین همیشه بهتر است ابتدا پد را نصب کنید، سپس مخزن آب را پر کرده در جای خود قرار دهید و بعد دستگاه را برق متصل کرده و روشن کنید. اتصال دستگاه به برق باید آخرین مرحله کار راه اندازی باشد. اگر در حین کار مجبور به پر کردن دوباره مخزن آب شدید حتما دستگاه را خاموش کنید.
  • تی بخار نباید در حالت روشن بیکار رها شود: در صورتی که مجبور به ترک تی بخار حتی برای جند دقیقه مثل جواب دادن به تلفن یا زنگ در شدید، ابتدا دستگاه را خاموش کنید. نگران نباشید، بخار دوباره ظرف چند ثانیه تولید شده و دستگاه آماده به کار خواهد بود. در غیر این صورت بخار تولید شده در محلی که دستگاه رها شده است نفوذ کرده ممکن است به کف آسیب بزند بخصوص اگر کف از جنس چوب، لمینیت، واینیل باشد.
  • فراموش نکنید که ابتدا کف را جارو کنید: در صورتی که ابتدا کف را جارو نکنید، کثیفی های درشت به پد چسبیده و نه تنها کار نظافت به درستی انجام نخواهد شد، بلکه ممکن است روی سطح نیز رد تی به جای بماند. درست مثل این که شیشه ها را با یک دستمال کثیف تمیز کنیم. در صورت چنین اتفاقی به صورت ناخودآگاه یا فراموش کردن جارو کشیدن، شاید بهتر باشد کار را متوقف کرده ابتدا جارو کشیده و پد را هم تعویض کنید.
  • به هیچ وجه چیزی به آب داخل مخزن اضافه نکنید: تی بخار به نحوی طراحی شده است که نیاز به شوینده نداشته و هیچ چیز به غیر از آب نباید وارد آن شود. بخار به تنهایی قادر است کار نظافت بهداشتی را به بهترین شکل انجام دهد، بدون نیاز به هر نوع ماده شوینده گران قیمت و بو دار. همچنین از اضافه کردن مواد معطر نیز خود داری کنید. این نوع مواد ممکن است منجر به جرم گرفتگی تی شود.
  • از پد حوله ای کثیف برای تمیز کردن استفاده نکنید: اتفاق افتاده است که کاربر فراموش کرده است پد میکرو فایبر را از نظافت قبل تعویض نماید. این کار ممکن است منجر به پخش شدن کثیفی ها در سطوح شده و خطوط کثیفی روی زمین به جای بماند. حتی اگر سطوح تمیزکاری وسیع می باشد توصیه می شود که از پد دوم برای ادامه کار استفاده نمایید. بعد از هر بار استفاده توصیه می شود که پد را بشویید. برای این کار می توانید پد را داخل ماشین لباسشویی بشویید.
  • از تی بخار روی سطوح بدون پوشش (چوب و پارکت) استفاده نکنید: نمی توان بخار را روی لمینیت، یا چوب خام بکار برد. در صورت انجام این کار ممکن است به سطح کف خانه شما آسیب وارد شود. تی بخار میزان زیادی رطوبت ایجاد می کند که ممکن است به چوب کامپوزیت یا نفوذ کرده و به آن آسیب وارد نماید. ولی روی سطوح سخت و سطوح پوشش دار نتیجه ای بهتر از کار با تی بخار حاصل نخواهد شد.
  • برای شستشوی دیوارها بهتر است از دستگاه های مناسب تر استفاده کنید: ممکن است بتوان از تی بخار برای شستشوی دیوارها استفاده کرد ولی این دستگاه برای این کار طراحی نشده و توصیه ما نیز نمی باشد. بخصوص برای سطوح بالاتر هنگامی که مخزل آب پایین تر از کفی قرار بگیرد. در این صورت آب به بخش بخار ساز نرسیده موجب آسیب رسیدن به دستگاه می شود. در مدل اس آی 7100 "هان" که تی به بخارشوی تبدیل می شود این امکان وجود دارد، ولیکن برای شستشوی سطوحی غیر از کف ریسک آسیب رسیدن به سطح با خود شما خواهد بود.
  • تی بخار را با پد مرطوب و کثیف رها نکنید: بعد از اتمام کار و بعد از اینکه مدتی از خاموش کردن دستگاه گذشت پد کثیف را از دستگاه جدا کرده و در اولین فرصت آن را بشویید. اگر پد خشک شود احتمال این که سشتن، آن را کاملا تمیز نکند وجود دارد.
  • این کار را حتما انجام دهید؛ از کار با تی بخار لذت ببرید و نگران چیزی نباشید: با کمی مراقبت ودقت در استفاده از تی بخار بهترین دوست شما در انجام کار روزمره خانه همراه شماست. از کار با دوست جدید تان لذت ببرید، و از داشتن چنین دوستی و سپردن کار نظافت کف خانه به آن پشیمان نخواهید شد. 

http://www.steamerspecialists.com/steam-mop-what-not-to-do

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :