تی بخار یا تی معمولی

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | چهارشنبه 17 شهریور 1395 در ساعت 12 : 38 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

تی معمولی (کنفی و سطل آب) یا تی بخار

Comparison

 

برای شروع مقایسه اجازه بدهید ابتدا نگاهی به تی بخار داشته باشیم تا ببینیم تی بخار دقیقا چیست و چگونه کار می کنند. تی بخار روشی مدرن برای نظافت، ضد عفونی، و بو زدایی و برداشتن کثیفی های روی زمین و عمدتاً کف خانه و دیگر فضاهای سرپوشیده می باشد. نکته بسیار جالب توجه درباره تی های بخار اینجاست که تی های بخار فقط با استفاده از بخار کار نظافت و تمیزکاری را انجام می دهند، و این یعنی عدم استفاده از مواد شیمیایی.

کار با تی های بخار امروزی و مدرن بسیار ساده است و در آنها بخصوص در تی بخار هان تلاش شده است تا نکات ظریفی گنجانده شود تا کاربری آن ها را آسانتر، بی خطرتر و سریعتر نمایند. آنها پیچیدگی های دستگاهای نظافتی دیگر از جمله کف شوی ها، فرش و موکت شوی ها و دیگر شوینده های صنعتی را ندارند. تی های بخار را می توان برای سطوح مختلفی نظیر چوب، لمینیت، واینیل، کاشی، سرامیک، سنگ، و به صورت مشروط روی پارکت بکار برد (هنوز از تی های معمولی بی خطر تر هستند).

بیشتر تی های بخار دارای ساختار کلی مشابهی هستند ولی توجه به نکاتی در تهیه تی بخار دارای اهمیت می باشد تا یک تی بخار مناسب تهیه شود و نتایج قول داده شده حاصل شود:

  • همه آنها دارای یک مخزن آب هستند. درست مثل کتری. ولی تی بخار خوب و مدرن دستگاهی است که دارای مخزن متحرک باشد. همیشه توصیه می شود که از آب تصفیه شده استفاده کنید.
  • پد حوله ای ساخته شده از میکرو فایبر یا سایر پارچه ها به نازل کفی آنها باید متصل شود. در یک تی بخار خوب این کار به راحتی نصب و جدا می شد. (در تی های بخار هان این کار بدون دخالت دست صورت می گیرد)
  • تی بخار را به پریز برق وصل کنید. بعد از حداکثر 3 دقیقه بخار آماده می باشد. تی بخار خوب تی است که در کمتر از یک دقیقه آماده به کار باشد و برای بخار پیوسته نیازی به نگه داشتن ماشه نباشد.
  • بعد از تولید بخار کار تی کشی را شروع کنید. تی را به جلو و عقب برانید تا کار تمیزکاری انجام شود. این کار را با سرعتی منطقی انجام دهید تا حرارت بخار موثر واقع شود. در یک تی بخار خوب تعداد نازلها زیاد است تا سطح بیشتری پوشش داده شود. برای سطوح چوبی، لمینیت و واینیل تی را برای مدت طولانی روی یک نقطه نگه ندارد. 
  •  در صورت نیاز به زمان بیشتر و خالی شدن مخزن دوباره آن را پر کرده و به کار خود ادامه دهید. فراموش نکنید که دستگاه را بدون آب روشن نگه ندارید. بیشتر تی های بخار با یک مخزن قادر هستند 10 تا 20 دقیقه بخار تولید کنند. یک تی بخار خوب مدت طولانی تری بخار تولید می کنند.
  • هنگامیکه کار تمام می شود، ابتدا اجازه دهید دستگاه و پد حوله ای خنک شود. سپس پد را برداشته و آن را بشویید. پدها در یک تی بخار خوب قابل شستشو در ماشین لباسشویی هستند. در یک تی بخار خوب همچنین برداشتن پد آسان و بدون نیاز به استفاده از دست می باشد.
  • تمام این ویژگی ها از هدر رفتن وقت و پول شما جلوگیری می کنند. امتحان کنید!!!

 

بهترین روش برای مقایسه  تی های بخار و تی های معمولی (که مادربزرگ در گنجه دارد) شاید مراجه به جدول مقایسه ای زیر باشد:

تی کنفی یا تی معمولی

تی بخار

نیاز به سطل آب و چندین لیتر آب هست

دارای مخزن آب و نیاز به کمتر از 1 لیتر آب می باشد

برای ضد عفونی کردن نیازمند به شوینده های شیمیایی هستند

دمای 100 درجه بخار ضد عفونی می کند

نیازمند انرژی زیادی هست

بخار کثیفی ها را به راحتی بر می دارد

کنف یا پارچه تی، چسبنده وکثیف شده بو می گیرد

بخار اجازه رشد باکتری را نمی دهد. شستشوی راحت

فشار زیادی به مفاصل می آورد

با بکار گیری از برق و بخار نیاز به انرژی کمتری است

قیمتی بین 60 هزار تا 200 هزارتومان دارند

قیمتی بین 150 هزار تا 500 هزار تومان دارند

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :