ویژگی های یک تی بخارشوی خوب

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | یکشنبه 16 آبان 1395 در ساعت 18 : 20 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

خوب، دقیقاً یک تی بخارشوی خوب چه ویژگی هایی دارد؟

 

به دلیل انتخاب ها و کیفیت های متعدد در بازار، خرید یک تی بخار که نتایج خوبی برای شما در بر داشته باشد، شاید کمی چالش برانگیز باشد. به هر حال همه تی های بخارشوی یکسان عمل نکرده و از قدیم به ما اینطور منتقل شده است که هیچ گرانی و هیچ ارزانی بی دلیل نیست. به هر صورت نکاتی برای تهیه یک تی بخارشوی خوب فراهم و بیان شده است تا شما را در این امر یاری نماید:

کنترل و راحت حرکت کردن: مهم است که تی بخاری که خریداری می کنید بایستی به راحتی قابل کنترل بوده و در عین حال به راحتی بتوان آن را حرکت داد. بنابراین تی بخار باید وزنی متناسب داشته و به راحتی بتوان به نقاط سخت تر دسترسی پیدا کرد. پس طراحی تی به نحوی که در زاویه 45 درجه بتوان آن را حرکت داد و همچنین نازل کفی چرخشی نکات دارای اهمیت می باشند.

کابل برق بلند: یک تی بخارشوی خوب دارای کابل نسبتا بلند می باشد، به طوری که به راحتی بتوان در یک شعاع مناسب کار نظافت را انجام داده و نیازی به تغییر پریز برق نباشد. طول کابل 7 تا 7.5 متر طولی مناسب برای تی بخار می باشد. بسیاری از تولید کنندگان برای کاهش وزن دستگاه و کاهش هزینه های حمل از طول کابل می کاهند.

مخزن آب نسبتا بزرگ: یک تی بخارشوی مناسب دارای یک مخزن آب با سایز مناسب می باشد. مخزن آب مناسب مخزنی است که نه خیلی بزرگ باشد و نه خیلی کوچک به نحوی که معمولا با یک مخزن بتوان کار نظافت را انجام داد. مخزنی با اندازه 350 میلی لیتر معمولا مخزنی مناسب می باشد. چرا که با این حجم می توان یک آپارتمان متوسط بین 70 تا 90 متر مربع را با یک بار پر کردن مخزن نظافت نمود.

مخزن آب متحرک: اگر فضای خانه شما نسبتا بزرگ است، نگران نباشید. تی بخاری انتخاب کنید که مخزن آب آن متحرک باشد تا هر زمان که مخزن آب خالی شد، بتوان به راحتی آن را پر کرده به کار آدمه بدهید. این تنها مزیت مخزن آب متحک نیست. چراکه پر کردن مخزن ثابت گاها دشوار است. زیرا باید یک ظرف آب داشته باشید تا تی را مرتب پر کنید و هر بار که نیاز به استفاده از تی بخارشوی باشد باید آن ظرف آب را در دسترس داشته باشید.

کلید روشن و خاموش روی دستگاه: یک ویژگی ساده برای یک تی بخار آن است که شما کلید روشن و خاموش دستگاه را روی آن و در دسترس داشته باشید. به هر حال شما با بخار 100 درجه سر و کار خواهید داشت. پس بهتر است افسار این قدرت سوزان را در دسترس داشته باشید.

امکان تعویض پد یا حوله مایکرو فایبر: در بسیاری از تی های بخار شما مجبور به نصب و یا تعویض پد حوله ای هستید. در یک تی بخارشوی خوب این کار بایستی به آسانی و ترجیحا بدون نیاز به کاربرد دست انجام شود. چراکه در انتهای کار پد حوله ای معمولا بسیار داغ و سوزان می باشد. حتی در صورت نیاز به تعویض یا جدا کردن آن برای شستشو بودید، توصیه می کنیم کمی صبر کنید تا پد خنک شود.

تنظیم میزان فشار بخار: گاهاً در خانه کف های متفاوت ساخته شده از مواد مختلف وجود دارد. از اینرو یک تی بخارشوی خوب، امکان تنظیم میزان بخار و نتیجتا تنظیم میزان رطوبت و دما را برای شما فراهم خواهد کرد. به عنوان مثال اگر شما قصد دارید کف پارکت را تی بکشید بهتر است که از میزان بخار کمتری استفاده کنید تا از صدمه زدن به کف جلوگیری کرده و در عین حال از مزایای تی بخار بهره مند شده باشید. 

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :